Skleróza Multiplex

Skleróza multiplex (SM) je onemocnění mozku a míchy, kdy imunitní systém napadá myelinovou vrstvu, která pokrývá nervová vlákna. Výsledkem jsou komunikační problémy mezi mozkem a zbytkem těla.

Jako roztroušená skleróza ovlivňuje mozek

Během stárnutí dochází přirozeně ke ztrátě neuronů a tím k scvrkávání či atrofii mozku. U lidí, kteří trpí roztroušenou sklerózou, ale dochází k těmto změnám na mozku rychleji.

Jaké jsou příčiny roztroušené sklerózy

Skleróza multiplex je považována za autoimunitní onemocnění při kterém imunitní systém těla napadá své vlastní tkáně. Poškozený imunitní systém ničí myelin - tukovou (lipoproteinovou) substanci, která obaluje nervy a chrání nervová vlákna v mozku a míše.

Jaké jsou symptomy roztroušené sklerózy

Symptomy roztroušené sklerózy se mohou lišit. Mezi hlavní symptomy roztroušené sklerózy patří: Trpnutí jedné končetiny nebo více končetin nebo jedné poloviny těla. Pocity elektrizování v&tele u určitých pohybů krku. span>Nedostatečná koordinace. Chvění. Problémy se zrakem, částečná nebo úplná ztráta zraku v jednom oku doprovázená bolestí při pohybech oka. < /span>Dvojité vidění. Únava. Závraty. Pocity mravenčení. < span>Bolest.

Ajurvédská medicína používá při roztroušené skleróze kombinace:

  • byliny pro úpravu imunitní odpovědi a to především Giloy,
  • byliny na podporu trávení a rozpuštění toxinů jako jsou Zázvor, Kurkumin a různá koření.

 

Více informací o roztroušené skleróze naleznete v tomto videu a tomto článku.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz