Zdravé a lesklé nehty

Domácí prostředky pro krásné a lesklé nehty

Nechty jsou tvořeny bílkovinou s názvem keratin. Změna barvy se často objevuje na nehtech kvůli několika faktorům, jako je nedostatek bílkovin v těle, houbové infekce, onemocnění...Často si způsobujeme poškození nehtů neúmyslně sami vykusováním kožky kolem nehtů nebo během mytí nádobí a prádla silnými prostředky či jinými činidly. Abychom zachovali jejich lesk a krásu, se péče o nehty rozhodně stává každodenní záležitostí.

 

Pár domácích prostředků pro krásné a lesklé nehty

1. olivový olej

Olivový olej má výbornou zvlhčující vlastnost, protože obsahuje kyselinu linolovou. Udržuje nehty hydratované a předchází jejich vysušení. Máčení nehtů v teplé vodě s několika kapkami olivového oleje je skvělým způsobem, jak mít krásné, lesklé nehty.

2. citron

Citrón má bělící účinky, které pomáhají odstraňovat skvrny a&nbsp ;udržovat nehty krásné, proto se často doporučuje citrónová manikúra. Nehty se máčejí v jedné až dvou čajových lžičkách citrónové šťávy, poté se několik minut pilníkují se směsí teplé vody a octa. Zaručeně dosáhnete skvělých výsledků.

3. máslo

Máslo je jemná hmota, která nehty zvlhčuje. Také poskytuje velké množství živin jako vápník, hořčík, draslík, železo, zinek a vitamíny A, B, C a E. Použitím másla na nehty si pomůžeme ke krásným, lesklým a hladkým nehtům.

4. kokosový olej

Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, kaprylovou, zdravé tuky vitamín E. Všechny tyto živiny přispívají k posílení kožky kolem nehtů, zvlhčení nehtů, čímž se předchází tvorbě záděrů a zamezuje se infekcím kůže a jiným plísňovým chorobám.

5. brutnákový olej

Tento olej je lisován ze semen brutnáku lékařského. Má protizánětlivé účinky a obsahuje mnoho gamalinolenové kyseliny (GLA). Také obsahuje omega-3 mastné kyseliny, kyselinu salicylovou, slizovité látky, pryskyřice, taniny, vápník, dusičnan draselný, hořčík a mnoho dalších nezbytných živin. To vše zamezuje popraskání nehtů a dělá je krásné a zdravé.

6. avokádo

Avokádo má antioxidační vlastnosti. Obsahuje fytonutrienty, vitamíny A, B, D a E, draslík a důležité minerály, které udržují nehty zdravé a lesklé. Doporučuje se zavést avokádo do denní stravy a můžete se těšit z krásných nehtů.

7. jogurt

Obsahuje mnoho minerálů jako železo, vápník, zinek, vitamíny A, C, D , E, K&bílkoviny. Má antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají chránit nehty před bakteriálními a houbovými infekcemi. Obsahuje také kyselinu chlorovodíkovou, která je jednou z nejdůležitějších živin pro udržení lesklých nehtů.

 

Další tipy

  • Jezte vyrovnanou stravu
  • Pravidelně cvičte
  • Praktizujte jógu a meditujte

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz