Dr. Vikram Chauhan

Dr. Vikram Chauhan MD zakladatel Planet AyurvedaDr. Vikram Chauhan je vystudovaným lékařem ájurvédské medicíny a expertem na konzultace v oblasti ájurvédské medicíny. Pochází z Indie. Má obrovské zkušenosti s bylinkami a jejich použitím. Byl přizván do různých národních i mezinárodních televizí, napsal množství článků týkajících se zdraví do mezinárodních novin. Vytvořil a prezentoval přednášky na různých národních i mezinárodních fórech a kongresech.

Dr. Vikram vede od roku. 1999 zdravotní ájurvédské centrum v Chandigarhe, v Indii. Je expertem na pulzní diagnostiku, diagnostiku na základě změn na jazyku, farmakologii bylin (dravyaguna) a ajurvédskou léčbu akutních a chronických komplikovaných onemocnění, jako je například selhání ledvin, selhání jater, podpůrné programy pro léčbu rakoviny, deastxikační alergie. , myopatie a různá nervová onemocnění.

Také navštěvuje distributory po světě a poskytuje jim konzultace, připravuje semináře a lekce . V současnosti vede 1 výrobní společnost, 1 exportní obchodní společnost, svou ájurvédskou kliniku ve městě Chandigarh v Indii a nabízí zdarma ájurvédské konzultace pro své pacienty online.

 

 

Vzdělání:

1. Bakalářské vzdělání v oblasti ájurvédské medicíny a chirurgie (BAMS - 5 leté studium ájurvédy), Dayanand Ayurvedic College, Jalandhar, Indie (1993-1998)

2. MD v ájurvédě (Farmakologie a farmakognóze léčivých rostlin, např. Dravyaguna), Národní vysoká škola ájurvédy, Patiala, Indie (2000-2005)

3. Tříleté studium jógy a naturopatie v Institutu přírodních věd (Gandhian Institute of Natural Sciences), Gandigarh, Indie (2001-2004)

 

Ocenění:

 • Národní ocenění Rajiv Gandhi vydané vládou Indie během národní konference v New Delhi za výjimečné úspěchy na poli ajurvédy.< /li>
 • Ocenění vydané Zdravotnickou organizací v Malajsii.
 • Cena Health Excellence Award a certifikat od nadace Business & Community v Indii
 • Opakovaně působí jako lektor v oblasti ajurvédské farmakologie studentům BAMS. Pravidelně navštěvuje Evropu a organizuje lekce a semináře pro studenty ajurvédy.
 


Ocenění Zdravotnické organizace v Malajsii - Dr. Vikram Chauhan

Dr. Vikram Chauhan Receiving Award

Dr. Vikram Chauhan přijímá ocenění Rajiv Gandhi                                                 Ocenění Zdravotnické organizace v Malajsii

 

Cena Health Excellence Award

 

Cena Health Excellence Award a certifikát od nadace Business & Community v Indii

 

Dr. Vikram Chauhan ajurvedsky lekar

 

Cena Ayurveda Gaurav Award za výjimečnou práci v oblasti ájurvédy.

Předává AYUSH ministr a ministr obrany  Sh. Shripad Yesso Naik.

 

 

Zájmy:

 • Kromě jeho rodiny je největší láskou Dr. Chauhana ajurvéda a bylinná léčba. Na svých pracovních cestách po celém světě neustále zkoumá nové léčivé byliny a kombinuje jejich účinky při ajurvédské léčbě.
 • Vede vlastní výzkum léčby ulcerózní kolitidy a Crohnovy choroby. Na základě zkušeností s léčbou sestavil vlastní originální bylinné receptury.
 • Vede vlastní výzkum léčby trombocytopenií (ITP). Úspěšně pomáhá pacientům navrátit hladinu krevních destiček k normální úrovni.
 • Rád cestuje a při svých cestách s láskou šíří ajruvédské postupy a principy a dělí se o své zkušenosti.

 

Pikošky:

 • Dr. Vikram připravil a odprezentoval přednášku o bylinných produktech a ajurvédě pro Prince Charlese a Camilu Parker během jejich návštěvy v Indii.
 • Dr. Vikram je autorem publikace, která je úvodem do ájurvédy:  style="font-family: verdana, geneva; font-size: small;"> (Ajurvéda – Božský návod k léčbě)
 • Dr. Vikram pracoval jako ájurvédský lékař bez nároku na honorář pro mnohé charitativní organizace. Jeho úkolem bylo šířit své znalosti o účincích bylin mezi chudými vesničany v Indii.
 
 
Přehled:
 
Krátký přehled nejvýznamnějších událostí v profesním životě Dr. Vikrama Chauhana si můžete prohlédnout na této prezentaci (v anglickém jazyce)
 
 

 
100% přírodní produkty
100%
přírodní produkty
Bez chemikálií a jakýchkoli přídaných látek
Bez chemikálií
a jakýchkoli přídaných látek
Připraveno na základě starodávných ajurvédských receptur
Připraveno na základě
starodávných ajurvédských receptur
Standardizované extrakty s vysokým podílem účinných látek
Standardizované extrakty
s vysokým podílem účinných látek
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz