Triphala, 500mg 60 kapslí

Kód: PA06
Neohodnoceno
499 Kč
Skladem (>5 ks)

Nejlepší ajurvédský přípravek na očistu střev. Zmenšuje problémy se zácpou přirozenou cestou. Stejná kombinace je k dispozici v podobě prášku pod názvem Vara Churna.

 

 

 

Detailní informace

100% přírodní produkty
100%
přírodní produkty
Bez chemikálií a jakýchkoli přídaných látek
Bez chemikálií
a jakýchkoli přídaných látek
Připraveno na základě starodávných ajurvédských receptur
Připraveno na základě
starodávných ajurvédských receptur
Standardizované extrakty s vysokým podílem účinných látek
Standardizované extrakty
s vysokým podílem účinných látek

Detailní popis produktu

Kvalita: naše tobolky jsou 100% vegetariánské. Jedná se o čistě přírodní produkt bez jakýchkoli chemikálií, aditiv či levných plniv. V našich kapslích používáme vysoce účinný standardizovaný extrakt z rostliny. Zdůrazňujeme, že nepoužíváme syrový prášek z rostliny a nepřidáváme do kapslí žádné další přídavné látky. Více o účincích standardizovaných extraktů si přečtěte zde .

Triphala má své kořeny ve starodávném ajurvédském systému. Podle ajurvédy je tělo v rovnováze, kdy jsou v rovnováze jeho 3 energie: Vata, Pitta a Kapha. Jejich nerovnováhou vzniká onemocnění. Nevhodný životní styl a nevhodné stravovací návyky vedou k narušení energií Vata a Pitta, čímž vzniká chronická zácpa a problémy s překyselením. Triphala zklidňuje energie Vata a Pitta a tím zmenšuje problémy se zácpou přirozenou cestou .

 

Triphala je v rámci ajurvédy nejlepším přírodním přípravkem na očistu střev .

 

Byliny v Triphale:

Triphala doslovně znamená „tři ovoce“. Je to čistě bylinná kombinace bez jakýchkoli aditiv a chemických látek. Její složky se často používají v ajurvédě již od roku 5000 př. nl, přičemž nebyly zaznamenány žádné vedlejší účinky.

Haritaki (Terminalia chebula)

Haritaky je velmi užitečnou rostlinou pro celý trávicí systém. Lidé v Indii používají tuto bylinu při problémech se zácpou. Obsahuje ji každá indická bylinná směs určená k problémům se zácpou. Působí velmi účinně a zároveň jemně na žaludek a nezpůsobuje průjem. Posiluje střeva, zlepšuje fungování trávicího systému a čistí střeva od nahromaděných nánosů. Kromě toho Haritaki napomáhá snížit hladinu cholesterolu a hladinu tuků v těle. Pročišťuje celý trávicí trakt, aniž by způsoboval průjem či křeče.

Amalaki (Emblica officinalis)

Amalaki je známá jako nejbohatší zdroj vitamínu C, obsahuje 30násobně více vitamínu C než pomeranče. V ajurvédě se používá jako „Rasayana terapie“ (Terapie na omládnutí). Také je bohatá na vápník. Amalaki je nejúčinnější právě ve spojení s Haritaki a Bhibhitaki. Je účinná i pokud přirozená očista střev a to bez jakýchkoli vedlejších účinků. Vyživuje celé tělo a eliminuje v těle toxiny.

Bahera (Terminalia bellerica)

Bahera je užitečná při překyselení a zácpě. Odstraňuje nadbytečnou energii „Kapha“, která je hlavní příčinou ztráty apetitu. Odstraňuje povlak vytvořený nadbytečnou energií „kapha“ ze střev a napomáhá správnému vylučování šťáv.

 

Další účinky Triphaly:

 • Kombinace těchto tří ovocí v Triphale je užitečná při odstraňování tuků z těla. Upravuje metabolismus jater a napomáhá tělu zbavit se nadbytečných tuků.
 • Triphala je v rámci ájurvédy nejlepším přírodním přípravkem na očistu střev, zmenšuje problémy se zácpou přirozenou cestou.
 • Kapsle Triphala nevyvolávají návyk, nezpůsobují křeče ani průjmy. Z celého systému odstraňují toxiny velmi jemně. Triphala napomáhá redukovat i vnitřní toxiny, jako je například vysoká úroveň kyseliny močové, vysoká úroveň cholesterolu a jiných metabolitů.
 • Triphala zvyšuje apetit a zlepšuje proces trávení.
 • Také zvyšuje počet krevních buněk .
 • Napomáhá vyčistit trávicí systém a usnadňuje průběh migrén.
 • S Triphalou se spojují i další účinky, jako je například lepší kvalita pokožky a kůže.
 • V Indii je užívání Triphaly hluboce zakořeněné a místní obyvatelé ji užívají kvůli jejím účinkům pravidelně.

Podle ajurvédy tvoří tělo tři energie známé také jako dóše, Vata, Pitta a Kapha. Vata představuje vítr, je spojována s myslí a nervovým systémem. Pitta představuje oheň a týká se metabolické transformace, včetně trávení a přeměňování potravy na živiny. Kapha představuje vodu, je spojena s anabolickými procesy a vývojovými procesy v těle. Složky Triphaly, Amalaki, Bibhitaki a Haritaki představují tyto tři energie. Amalaki je spojena s Pittou, napomáhá tedy při zánětlivých onemocněních, problémech s játry, vředech, zácpě, průjmu, infekcích a dalších. Bibhitaki ovlivňuje Kaphu. Haritaki je spojena s energií Vata. Napomáhá při chronické zácpě, nervozitě a stresu.

 

Ajurvédské vlastnosti:

Vata = Pitta = Kapha =

 

Balení a složení Triphala Planet Ayurveda:

 • Balení: 60 ks kapslí.
 • Naše kapsle jsou 100% vegetariánské .
 • Doporučené dávkování: 1-2 kapsle 2-3 x denně.
 • Obsah 1 tobolky: až 500 mg standardizovaného extraktu.
 • Složení: standardizovaný extrakt z plodů rostliny Amla (Emblica officinalis) v poměru 4:1 166,6 mg, standardizovaný extrakt z plodů rostliny Haritaki (Terminalia chebula) v poměru 4:1 166,6 mg, standardizovaný extrakt z plodů rostliny Bahera (Terminalia) bellerica) v poměru 3:1 166,6 mg.
 • Potah tobolky z celulózy rostlinného původu.
 

Doporučené kombinace s Triphalou:

Při akutních problémech se zácpou doporučujeme podávat kapsle Kabaj Mukti.
Při problémech s trávením doporučujeme doplnit tobolkami Digestion Support (Podpora trávení).
Pro zlepšení stavu pokožky doporučujeme přidat Manjisthu.
 
Náš TIP:
U některých lidí se může stát, že jim Triphala v kapslích nevyhovuje. Pokud u vás nemá Triphala očekávaný účinek nebo prostě nechcete užívat kapsle, sáhněte po Triphale v prášku. Najdete ji pod názvem VARA CHURNA. U některých lidí se stává, že je Vara Churna efektivnější na zápachu než Triphala. Případně můžete užívat najednou obě.
 
 
Další informace o Triphale:
 

Doplňkové parametry

Kategorie: AJURVÉDSKÉ KAPSLE
Hmotnost: 0.1 kg
Podle problematiky: Celiakie, Nechutenství, Trávení, Zácpa, Detoxikace
Produkty podle dóší: Zvýšená Vata, Zvýšená Pitta, Zvýšená Kapha
Hlava Zuby Ústní dutina: Halitóza (Zápach z Úst)
Nervový systém a mozek: Migréna (Bolest hlavy), Trojklanný nerv
Oběhová soustava: Hyperkoagulabilita (Hyperkoagulační stav)
Trávicí soustava: Celiakie, Zácpa, Detoxikace, Nechutenství a podpora chuti k jídlu, Hemoroidy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz