PORADNA

Dr. Vikram Chauhan online poradna ájurvédský lékař v IndiiONLINE PORADNA AJURVÉDSKÉHO LÉKAŘE

Dr. Vikrama Chauhana, MD 

Vítejte v poradně Dr. Vikrama Chauhana, MD. BASM. Více o zkušenostech našich odborníků si můžete číst zde.

Zde máte možnost položit Váš dotaz přímo ájurvédskému odborníkovi. Vybrané dotazy budeme zveřejňovat. Osobní údaje, jako jméno nebo emailová adresa, nezveřejňujeme. Slouží pouze k tomu, abychom Vám mohli přeposlat odpověď. 

Pošlete nám prosím Váš dotaz na info@planetayurveda.sk nebo použijte formulář ve spodní části této stránky.

Možná již některý z našich zákazníků položil stejnou otázku. Zkuste vyhledat v doporučeních pomocí zkratky CRTL + F. Napište jen část slova. „endome“.

Zkušenosti našich zákazníků najdete zde.  

 

Dotaz: Mama měla před 15 lety mozkovou příhodu. Od té doby dobře nespí - neumí usnout. Také trpí překyselením a třesem v rukou a nohou. Které produkty a v jaké dávce jí mám dávat?

Odpověď: Ashwagandha 1x1, Cap. Brahmi 2x2, Guggulipid 1x1.

 

Dotaz: Na indické stránce jsem našel balíček na ulcerózní kolitidu. Tady jsem ho nenašel. Umíte ho sehnat, resp. lze produkty z něj nahradit těmi, co máte v nabídce?

Odpověď: Balíček si můžete koupit přímo na indickém webu, u nás bohužel v prodeji není. Doporučená kombinace Dr. Chauhanem z námi nabízených produktů: Arjuna 2x2, Brahmi 2x2, Digestion support 2x2, Green essentials 2x2. Dále doporučuji pít čerstvou šťávu z granátových jablek.

 

Dotaz: Vážený pane doktore, jsem diabetický pacient (již 7 let). Mám 70 let, trpím na polyneuropathii 2 roky (bolesti v rukou a nohou). Užívám milgamu, ale nepomáhá mi. Také mě trápí ischemické bolesti a vysoký krevní tlak. Děkuji.

Odpověď: Ashwagandha 1x1 , Bramhi 2x2, Arjuna 2x2, Guggulipid 1 kapsle denně 

 

Dotaz: Mám zpomalenou funkci štítné žlázy, trpím nadváhou, pálí mě žaludek. Je mi 45 let. Děkuji za rady.

Odpověď: Doporučuji kombinaci Amalaki Rasayan 2 kapsle 2x denně, Guggulipid 1 kapsle 2x denně, Brahmi 2 kapsle 2x denně, Boswellia-Curcumin 2 kapsle 2x denně (po jídle). span>

 

Dotaz: Jakou kombinaci přípravků byste doporučili a v jakém dávkování na Parkinsonovu nemoc u 76leté paní s 15letou anamnézou nemoci.

Odpověď: Ashwagandha 1 kapsle 2x denně, Shatavari 1 kapsle 2x denně, Boswellia curcumin 1 kapsle 2x denně 

 

Dotaz: Dobrý den. Poraďte mi prosím vhodnou kombinaci na sklerózu multimplex. Chci bylinami podpořit klasickou léčbu.

Odpověď: Doporučuji Ashwagandhu 2 kapsle 2x denně, Brahmi 2 kapsle 2x denně, Kurkumin 2 kapsle 2x denně a Guggulipid 1 kapsle 2x denně. Zcela omezte mléko a všechny mléčné produkty. 

 

Dotaz: Dobrý den. Co mohu objednat své dceři na endometriózu?

Odpověď: Guggul 1 kapsle 2x denně, Boswellia-curcumin 2x2,   Shatavari 2x2 kapsle a pít Aloe Vera šťávu 20 ml 2x denně. 

 

Dotaz: Dobrý den. Můžete mi poradit něco na chronickou obstrukční plicní nemoc? Děkuji.

Odpověď: Tulší 2 kapsle 3x denně, Youth Restora 2 kapsle 2x denně, Boswellia-Curcumin 2 kapsle 2x denně

 

Dotaz: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli můžu kombinovat užívání kapslí Ashwagandha s antidepresivy a jaké je Vaše doporučené dávkování.

Odpověď: Dobrý den, ano můžete. Dávkování je 2 x 2 kapsle.

 

Dotaz: Mám sarkoidózu plic. Jaké produkty byste mi doporučili.

Odpověď: Doporučuji tuto kombinaci: Boswellia-Curcumin 2 x 2 tobolky, Tulsi 2 x 2 tobolky a Guggulipid 1 x 2 tobolky

 

Otázka: Chtěla bych Vás poprosit o radu pro mou mámu. Je jí 74 let, nepracuje jí už dobře játra. Má diabetes 2 stupně a trávicí potíže - především průjmy a to zejména po kyselých jídlech. Bere léky na cukrovku. Děkuji.

Odpověď: Navrhuji okamžitě přestat pít mléko a jíst mléčné produkty, přejít na vegetariánskou stravu, zredukovat příjem bílkovin alespoň o 75% oproti současnému stavu. Vyhýbat se citrusům, kyselým jídlům, sýrům a octu a všem jídlům, kde je ocet. Z bylin doporučuji Digestion Support 2 x 2 kapsle, Brahmi 2 x 2 kapsle a Immune Booster 2 x 2 kapsle. Mělo by nastat rychlé zlepšení.

 

Dotaz: Dobrý den, je mi 52 let, vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol. Co s tím?

Odpověď: Dobrý den, pro Vás je vhodná kombinace Ashwangandha + Brahmi +  Arjuna + Guggulipid  - ze všeho 1 kapsle 2x denně.

 

Dotaz: Dobrý den. Mám 22 let a několik zdravotních problémů. Především je to stálý zánět v těle. Dále se neumím zbavit herpesu a trpím na tetanický syndrom. Děkuji za radu. 

Odpověď:   Odpočuji kombinaci Brahmi 1 kapsle 2x denně, Amalaki Rasayan 2 kapsle 2x denně a Boswellia-Curcumin 2 kapsle 2x denně. 

 

Dotaz: Dobrý den, co a v jakém dávkování byste mi doporučili na epilepsii. Mám zájem vědět v Indii doporučená dávkování, ne dávkování z krabiček - ať to zabere. Děkuji.

Odpověď: Dobrý den, Ashwagandha 2 kapsle 2x denně a Brahmi 2 kapsle 2x denně.

 

Dotaz: Dobrý den, mám Pseudomonas Aeruginos v lícní oblasti az toho vyplývající všechny možné komplikace - zánět nervu, problémy s okem, hleny , které mi stékají přímo do průdušek (již mám vybrané mandle), zánět v okolí kořene zubu – některé zuby mi už kvůli zánětu vytrhly. Umíte mi pomoci?

Odpověď: Doporučuji tobolky Boswellia-Curcumin, Tulsi , Amalaki a Gugullipid - 2 kapsle 2x denně po dobu 3 měsíců.

 

Dotaz: Dobrý den. Je nějaké doporučení, kdy mám během dne brát vaše kapsle. Před jídlem, s jídlem, po jídle? Děkuji.

Odpověď: Garciniu doporučuji brát půl hodiny před jídlem . Co se týče ostatních ajurvédských kapslí, můžete je užívat půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle. Doporučuje se neužívat je spolu s jídlem.

 

Otázka: Dobrý den, které byliny pomohou mému 3letému autistickému synovi? Děkuji za radu.

Odpověď: Doporučujeme Ashwagandhu a Brahmi. Z každé 1 kapsle denně (obsah kapsle můžete vysypat a smíchat s medem).

 

Dotaz: Dobrý den, je mi 45 let diagnostikovou rakovinu prsu. Čím můžu podpořit klasickou léčbu?

Odpověď: TumoTrim 2x2, Tulsi 2x2, Gugullipid 2x2, Shatavari 2x2, Immune Booster 2x2 

 

Dotaz: Dobrý den, dá se prosím, užívat Arjuna v případě, že užívám léky tlak a na ředění krve - (aspirin 100 a Concord - čtvrt tablety.)? 

Odpověď: Dobrý den, u kapslí Arjuna nie jsou pro užívání žádné kontraindikace. Zachovejte prosím rozestup alespoň 1 hodiny od léků. Doporučuji přidat Ashwagandhu.

 

Otázka: Dobrý den, bylo mi od neuroložky doporučené užívání Boswellia s kurkuminem. Mám vysunutou plotýnku, která mi tlačí na nerv a způsobuje bolesti v zádech a noze. Chci se zeptat jestli může tento produkt pomoci při této diagnóze. Pokud ano, jaké dávkování prosím? Děkuji pěkně.

Odpověď: Ano, kapsle BoswelliaCurcumin jsou skutečně vhodné při Vámi uvedeném problému. Doporučujeme dávkování 2x2 tobolky denně. Doporučujeme Vám také navštívit terapeuta, který Vám uvolní celou páteř. Nejlepší zkušenosti máme s tímto manželským párem: www.patakyovi.cz. Tým PlanetAyurveda Slovensko.

 

100% přírodní produkty
100%
přírodní produkty
Bez chemikálií a jakýchkoli přídaných látek
Bez chemikálií
a jakýchkoli přídaných látek
Připraveno na základě starodávných ajurvédských receptur
Připraveno na základě
starodávných ajurvédských receptur
Standardizované extrakty s vysokým podílem účinných látek
Standardizované extrakty
s vysokým podílem účinných látek
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz