Amalaki Rasayan, 500mg 60 kapslí

Kód: PA10
Neohodnoceno
459 Kč
Skladem (1 ks)

Amla (Amlaki, Amalaki) známá také pod názvem indický angrešt je jen malou bobulkou, ale neuvěřitelně bohatým přírodním zdrojem vitamínu C . Je to jeden z nejbohatších přírodních zdrojů vitamínu C vůbec. Kromě toho pozitivně ovlivňuje snížení hladiny cholesterolu a obsahuje mnohé antioxidanty, které napomáhají v boji s volnými radikály.

 

Detailní informace

100% přírodní produkty
100%
přírodní produkty
Bez chemikálií a jakýchkoli přídaných látek
Bez chemikálií
a jakýchkoli přídaných látek
Připraveno na základě starodávných ajurvédských receptur
Připraveno na základě
starodávných ajurvédských receptur
Standardizované extrakty s vysokým podílem účinných látek
Standardizované extrakty
s vysokým podílem účinných látek

Detailní popis produktu

Amalaki obsahuje tolik vitamínu C jako 30 pomerančů!

100 g amalaki obsahuje 1200 - 1500 mg přírodního vitamínu C!

 

Amalaki extrakt kapsule

Není Amalaki jako Amalaki nebo co znamená Rasayan

O Amalaki jste už možná četli. Více informací naleznete také u nás níže na této stránce nebo v samostatných článcích. Co je ale důležité vědět, když si vybíráte Amalaki:

Z jakého zdroje Amalaki pochází (šlechtěná odrůda nebo divoká)?

Je to šlechtěné Amalaki, geneticky modifikované Amalaki nebo divoké Amalaki (wild). Rozdíl si můžeme představit asi jako mezi divokou a šlechtěnou borůvkou.

Divoké Amalaki je malé, trpkokyselé a má velkou pecku. Na kousky ho určitě nenakrájíte. Špatně se s ním pracuje. Ale právě divoké Amalaki doporučuje ajurvéda ve svých spisech. Proto my používáme jen divokou odrůdu.

Jedná se o syrové ovoce, prášek, kapsle plněné obyčejným práškem nebo extrakt z Amalaki?

Obvykle když uvidíte kousky ovoce nebo prášek, vždy se jedná o šlechtěný druh. U nás najdete extrakt . A nejen to. Naše Amalaki je Rasayan. Je to speciální způsob přípravy, kdy se extrakt z Amalaki (v našich kapslích je síla extraktu 4:1) přelévá syrovou šťávou Amalaki a ta se vždy nechá vyschnout. Tento proces se zopakuje 100x. Takto se účinek ještě zesílí .

Naše kapsle jsou 100% vegetariánské . Jedná se o čistě přírodní produkt bez jakýchkoli chemikálií, aditiv či levných plniv. V našich kapslích používáme vysoce účinný standardizovaný extrakt z rostliny. Zdůrazňujeme, že nepoužíváme syrový prášek z rostliny a nepřidáváme do kapslí žádné další přídatné látky. Více o účincích standardizovaných extraktů si přečtěte zde .

No a pak ty klasické informace, jako jestli se jedná o vegetariánské kapsle, jak silný je extrakt, obsahuje pouze extrakt nebo i pomocné látky a plniva atp.

Amalaki a Vitamin C

Bobule amly (známé také pod názvy amalaki, amlaki, či indický angrešt) jsou jedním z nejbohatších zdrojů přírodního vitamínu C, což vysvětluje jejich kyselou chuť. Dužina amly představuje cca 90% z celé bobule a tvoří ji ze 70% tekutina.

Vitamin C je nezbytným vitamínem pro lidi. Je potřebný pro syntézu mezibuněčného pojiva „kolagenu“, které je zodpovědné za udržování jednotlivých buněk lidského těla pohromadě. Jako antioxidant působí vitamín C v těle jako policista. Redukuje v těle volné radikály, které se v těle neustále tvoří jako výsledek různých chemických reakcí a mohou potenciálně poškodit tělo. Vitamin C je rovněž důležitý pro růst zubů (důležitá stavební látka). Kromě toho napomáhá vitamín C tělu přisvojovat si železo z potravy (spolu s bylinami bohatými na železo se využívá při problémech s krvetvorbou a anémii).

Zatímco potkani dokáží syntetizovat vitamin C, my lidé toho nejsme schopni. Musíme si zabezpečovat dostatečnou hladinu vitamínu C prostřednictvím potravy. Známou nemocí z nedostatku vitamínu C je kurděje. Můžete ho poznat podle oteklých dásní, které mohou krvácet, opožděného zacelování ran či špatného růstu zubů u dětí.

Dospělý by měl denně přijmout 75 mg vitamínu C, dítě 30 mg, těhotná žena 100 mg a kojící matka až 150 mg vitamínu C denně. V medicíně se používá vitamín C k léčbě infekcí, vředů, popálenin, urychlení hojení zlomenin atp.

 

Další účinky Amalaki:

Kromě toho, že je amla jedním z nejbohatších přírodních zdrojů vitamínu C, v ájurvédě se využívají i její další vlastnosti:

 • Studie Oddělení potravin a výživy na Univerzitě v Delhi prokázala, že amla (emblica officinalis) dokáže snížit vysokou hladinu cholesterolu . Této studie se zúčastnili muži ve věku 35-55 let s vysokými úrovněmi špatného cholesterolu.

 • Amla je jednou ze tří složek známého přípravku Triphala. Využívá se u ní její omlazující vlastnost (v ajurvédě tzv. rasayana), dodává sílu a svěžest .

 • Čínští výzkumníci zjistili, že amla je bohatým zdrojem různých chemických látek, jako je quercetin, kyselina gallová, kyselina ellagová (které naleznete také v zeleném čaji) a dalších méně známých složek... Všechny tyto složky jsou silné antioxidanty. Pomáhají chránit tělo před volnými radikály, čímž zabraňují vzniku vážných chorob. rakovina .

 • Několik studií na zvířatech prokázalo, preventivní účinek amly před před hromaděním těžkých kovů v těle (jako jsou hliník, rtuť nebo nikl) . Když byl použit samotný vitamín C, ve srovnání s amlou bylo dosaženo pouze částečné ochrany před těžkými kovy.

 • Amla se používá i při chorobách očí a to zejména při zánětech očí . Zlepšuje stav v případě krátkozrakosti a celkově má vynikající vliv na zlepšení zraku .

Amalaki a Ajurvéda

Amalaki se v ajurvédě využívá nejen kvůli svým vlastnostem popsaným výše. V ajurvédské medicíně se používá jako jeden z nejsilnějších prostředků ke snížení Pitta dóše. Je proto vhodné na všechny Pitta problémy:

 • problémy s trávením (zánět žaludku, pálení žáhy),
 • nemoci jater,
 • nemoci očí,
 • kožní onemocnění,
 • problémy s krví.

 

Zajímavé informace o Amalaki:

TOP 10 účinků Amalaki

Vitamin C (článek)

AMALAKI - účinky a použití (video)

 

Ajurvédské vlastnosti Amalaki:

Vata-Pitta - Kapha =

Amalaki má velmi silný vliv na snížení dóší Vata a Pitta.

Balení a složení Amalaki Rasayan Planet Ayurveda:

V našich kapslích používáme standardizovaný extrakt z ovoce rostliny. Zdůrazňujeme, že nepoužíváme syrový prášek z rostliny a nepřidáváme do kapslí žádné další přídatné látky.

 • Balení: 60 ks kapslí.

 • Naše kapsle jsou 100% vegetariánské .

 • Doporučené dávkování: 1 kapsle 2 x denně.

 • Obsah 1 tobolky: až 500 mg standardizovaného extraktu 4:1.

 • 100% standardizovaný extrakt 4:1 z ovoce divoké odrůdy rostliny Emblica Officinalis, wild (Amla, Amalaki).

 • potah tobolky z celulózy rostlinného původu.

 
 

Doporučené kombinace s Amalaki Rasayan podle Dr. Gulatiho:

V chřipkovém období a při histaminové intoleranci přidejte Kurkumin .
Při vysokém krevním tlaku přidejte kapsle Arjuna .
V menopauze při návalech, při silné menstruaci přidejte Shatavari .
Jako prevenci při virových onemocněních a běžných nachlazeních přidejte Immune Booster .
 

Upozornění: Pro lepší účinek doporučujeme dodržet mezi jídlem a ajurvédskými produkty alespoň půl hodiny, ideální hodinu.

Doplňkové parametry

Kategorie: AJURVÉDSKE KAPSULE
Hmotnost: 0.1 kg
Produkty podle dóší: Zvýšená Vata, Zvýšená Pitta, Zvýšená Kapha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz