Ajurvédské byliny na podporu růstu vlasů

Ajurvédské byliny pro výživu a podporu růstu vlasů

Níže uvedené byliny se v ajurvédě používají ke zvýšení kvality a zrychlení růstu vlasů. Slouží také jako výživa pro vlasy a zdravou vlasovou pokožku. Byliny zmírňujíproblémy s vlasy a co je nejdůležitější, řeší také jejich skryté příčiny.

Pokud se užívají spolu, využívá se jejich synergický efekt, přičemž v těle vyrovnávají tři energie - satva, radžas a tamas, také tři dóše - vata, pitta a kapha. Také podporují v těle cirkulaci krve.

 

Ajurvédské byliny pro předcházení řídnutí a ztrátě vlasů:

 

Yashtimadhu (Glycyrrhiza glabra):

Ve starověké medicíně je jednou z nejlepších bylin proti stárnutí. V moderním světě je známá jako lékořice. Yashtimadhu podporuje růst nových vlasů a povzbuzuje paměť. Předchází ztrátě vlasů.

Ashwagandha (Withania somnifera):

Má adaptogenní a omlazující vlastnosti, jelikož redukuje fyziologický a psychologický stres. Celkově napomáhá pocitu pohody a předchází ztrátě vlasů. Udržuje zdravý imunitní systém, uklidňuje mozek. Pomáhá regeneraci nových vlasů. Působí proti úzkostem a také se chová protistresově. Obsahuje vysokou koncentraci withanolidů, což má významnou medicínskou hodnotu.

Bhumiamla (Phyllanthus niruri, Chanca piedra):

Bhumiamla je velmi efektivní bylinou pro odstraňování volných radikálů z těla. Odbourává toxiny a omlazuje tělo. Obsahuje látky, které zamezují předčasné ztrátě vlasů. Také zabraňuje šedivění vlasů. Bhumiamla zrychluje metabolismus toxinů v těle a zpomaluje stárnutí.

Bhringraj (Eclipta alba):

Bhringraj zastavuje stárnutí, a také v těle vyrovnává dóši pitta. Má vynikající vlastnosti při předcházení ztráty vlasů, předčasnému šedivění a roztřepených konečcích. Je velmi efektivní při růstu vlasů a posilování vlasových kořínků. Je dobrá pro celkovou péči o vlasy.

Amalaki (Emblica officinalis):

Známá jako indický angrešt. Je nejbohatším zdrojem vitamínu C a antioxidantů, předchází předčasnému šedivění vlasů a stárnutí. Používáním této bylinky se rovněž předchází předčasné ztrátě vlasů.

Brahmi (Bacopa monnieri):

Je jednou z nejsilnějších povzbuzujících prostředekv na paměť používaná již staletí pro terapeutické účely. Má vynikající účinky na nervový systém. Brahmi obsahuje různé alkaloidy jako brahmin, bakaposid, mannitol, herzaponin, triterpenoid, saponiny a kukurbitacin. Je přirozenou ochranou buněk a antioxidantem, také odstraňuje z těla toxiny.

 

Ztráta vlasů     Plešatost    Ustavičné řídnutí vlasů    Lysá místa a špatná cirkulace    Předčasné šedivění vlasů    Stres   &nbsp ;

 

Doporučené produkty:

Hair Growth Formula

Ashwagandha Tobolky

Chanca Piedra Tobolky

Amalaki Tobolky

Brahmi Tobolky

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz