Můj příběh

 Můj příběh a jak souvisí s Planet Ayurveda

 

         Všechno to začalo před cca 15ti lety, kdy jsemMuj pribeh 1 po velkém stresovém vypětí z práce managerky v nadnárodní společnosti téměř zkolabovala a následkem toho začala mít kupu zdravotních problémů různého druhu. Nejdříve jsem obcházela nejrůznější lékaře-specialisty, kdy každý zkoumal jemu svěřenou oblast, ale přínos pro vylepšení mého celkového zdraví byl mizivý – stále jsem se cítila „pod psa“. Trpěla jsem záchvaty úzkostné paniky, bolestmi zad, točila se mi hlava, občas srdeční arytmie, cítila jsem neustále hořkou chuť v puse, nemohla jsem se soustředit, vynechávala mi paměť, byla jsem často vyčerpaná, unavená. Vím, že jednoho dne jsem si řekla: „To přece není možné, přece musí existovat něco, co je kořenem a společným jmenovatelem všech těchto problémů.“    

           Ne moc dlouho poté jsem narazila na článek o Ájurvédě a o tom, jak přistupuje k léčbě nikoli nemocí, ale každého člověka individuálně a v celém komplexu. O tom, že každý z nás se rodí s určitým poměrem dóš (Vát, Pitt, Kaff) a pokud se z tohoto poměru vychýlí, začne se to projevovat v různých oblastech jeho psychického i tělesného zdraví. To mi přesně zapadalo a dávalo naději. Po nějakém čase hledání jsem potkala Dr. Govinda Rajpoota, indického ájurvédského učitele žijícího v Čechách, kterému jsem vděčná za to, jak mi změnil pohled na svět a můj život v něm a pomohl mi pochopit základní principy Ájurvédy – vědy o životě staré několik tisíc let. Díky němu jsem zahořela láskou k Ájurvédě a několik jisker přeskočilo i na mého manžela.

Ten pak svým zájmem o Ájurvédu a Indii napomohl tomu, že byl svým zaměstnavatelem vyslán na 2 roky do Indie se mnou a naším 11ti letým synem. To byla báječná příležitost zakusit život v zemi odkojené učením Ájurvédy. I když většina mnou dříve zmíněných zdravotních problémů „zázračně“ vymizela spolu s tím, jak jsem se postupně vracela do rovnováhy, v Indii občas vznikly situace, kdy jsme měli nějaký zdravotní problém převážně v souvislosti s pobytem v pro nás nezvyklém klimatu. Hojně jsme pak využívali možnost řešit své zdravotní problémy s ájurvédským lékařem namísto klasické medicíny. I když nutno podotknout, že i tam jsme museli chvíli hledat, protože léčit se klasicky = chemickými preparáty je teď v Indii velice moderní. Navštívili jsme několik ájurvédských lékařů a vždy nám byli schopni pomoci.

           Když ale náš syn při streptokokové infekci měl krev v moči, jeli jsme do nemocnice. Diagnózu sice stanovili precizně, ale léčbu na tento autoimunitní zánět ledvinových klubíček stejně neměli. Na doporučení jsme zamířili k ájurvédskému lékaři Dr. Vikramu Chauhanovi. U něj na klinice jsme měli možnost setkat se s pacienty se závažnými zdravotními problémy, které tam povětšině přivedli jejich rodinní příslušníci, které Dr. Chauhan již dříve vyléčil. Více o tom si můžete poslechnout ve videu, které jsme natočili u něj doma. Co jej v našich očích postavilo před jiné ájurvédské lékaře, byl fakt, že k němu lidé přicházejí se závažnými problémy většinou až když klasická léčba nezabrala a on jim dokáže pomoci.

           Kromě správné diagnózy jsou důvodem koncentráty z bylin, které Dr. Chauhan vyvinul pro své pacienty a které i v malém množství mají velký účinek. Tyto koncentrované preparáty v kapslích jsou pod hlavičkou Planet Ayurveda nyní k dispozici i v České republice.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení