Shilajit Mumio - Energie, Výdrž - 500 mg, 60 kapslí

Kód: PA17
497 Kč
Skladem (>5 ks)

Vysoce účinný extrakt z Himálajského Mumie v poměru až 6:1. Obsahuje pouze čistý extrakt ze Shilajitu, bez jakýchkoli přídavných látek.

 

Detailní informace

100% přírodní produkty
100%
přírodní produkty
Bez chemikálií a jakýchkoli přídaných látek
Bez chemikálií
a jakýchkoli přídaných látek
Připraveno na základě starodávných ajurvédských receptur
Připraveno na základě
starodávných ajurvédských receptur
Standardizované extrakty s vysokým podílem účinných látek
Standardizované extrakty
s vysokým podílem účinných látek

Detailní popis produktu

Shilajit obecně

V ajurvédě se shilajit nebo také mumio, označuje pojmem rasayana (překlad: omlazení). Shilajit je zmiňován v mnoha starověkých textech pod názvem silajatu, shilajatu nebo šilajit. V Sanskritu znamená slovo Shilajit „Ničitel slabosti“ a „Dobyvatel hor“. V Rusku, stejně jako u nás, se označuje pojmem Mumio nebo mummio. Vyrovnává všechny tři typy energií – Vata, Pitta a Kapha.

Shilajit je vynikajícím přírodním prostředkem proti slabosti bez ohledu na její příčinu. Má výborný omlazující účinek, přičemž působí preventivně vůči mnoha onemocněním. Nejdůležitějším zdrojem jeho účinnosti je to, že je bohatý na humusové složky, jejichž efekt můžete pocítit u většiny onemocnění po 5-10 dnech pravidelného užívání.

Značka Planet Ayurveda je vedoucí značkou ve zpracování shilajitu. Zakládáme si na našem technickém know-how, které je pro zpracování shilajitu klíčové. Naše kapsle jsou 100% vegetariánské. Jedná se o čistě přírodní produkt bez jakýchkoli chemikálií, aditiv či levných plniv. V našich kapslích používáme vysoce účinný standardizovaný extrakt z rostliny. Zdůrazňujeme, že nepoužíváme syrový prášek z rostliny a nepřidáváme do kapslí žádné další přídavné látky. Více o účincích standardizovaných extraktů si přečtěte zde .

 

Co je vlastně Shilajit (mumio, mummio)

Šilajit je pryskyřičná substance podobná pryži, kterou tvoří organické látky. Botanický název shilajitu je Asphaltum. Je znám také pod názvem přírodní asfalt.

Domovem Shilajitu jsou především úbočí Himálaje v Indii, která jsou jeho bohatým zdrojem. Můžete ho najít mezi státy Arunáčalpradéš na východě a Kašmírem na západě. Shilajit lze nalézt také v sousedících státech Indie – Pákistánu, Nepálu, Tibetu, Bhútánu i v Číně. Je pravděpodobné, že vlastnosti Shilajitu se různí v závislosti na geografických oblastech.

V ajurvédských textech Susruta Samhita a Rasarangini se uvádí, že Shilajit je vegetativní derivát. Je možné jej nalézt jako výměšek mezi sklalami. V textu Rasarangini se dále uvádí, že Shilajit je gumová pryskyřice. Tento výměšek vychází z puklin skal během veder v letních měsících.

Pryskyřice se tvoří slisováním humusu a dalšího rostlinného a organického materiálu po mnoho tisíciletí. Půdní mikroorganismy rozkládající rostliny a zbytky živočichů formují po dlouhou dobu organickou hmotu bohatou na minerály a další živiny. Tento materiál známe pod názvem humus. Je to výjimečně bohatá hmota důležitá pro půdu a růst rostlin. Humus obsažený v Shilajitě je tvořen z 60-80% organickým materiálem.

Odhaduje se, že Himálaje každý rok narostou o 1 cm. Během tohoto pohybu po dlouhá tisíciletí uvízlo pod horami rostlinstvo a zbytky živočichů (plankton z moří), které nepřišly nikdy do kontaktu s žádnými chemickými či umělými minerálními produkty. Humus, který se zformoval, zůstal ve své čisté organické formě, bez jakékoli úpravy člověkem. Výsledná hustá, lepkavá hmota bohatá na organické látky je Shilajit. Během zimy Shilajit zamrzne ve skalách a každé léto vytéká jako pryžová pryskyřice ze skalních puklin.

 

Účinky Shilajitu (mumio)

Shilajit obsahuje mnohé minerály a výživné látky, jako je kyselina listová a huminové kyseliny. Tyto kyseliny se např. cíleně přidávají do půdy, aby ji obohatili minerály. Účinky těchto kyselin ve výživových doplňcích se stále zkoumají.

Ajurvédští lékaři volají Shilajit i Ničitelem slabosti. Nedávno vědci objevili v Shilajitě stopy dibenzo-alfa-pyronů. Tyto aktivní složky mají funkci silných a efektivních antioxidantů. Chrání nervový systém včetně mozku a nervů před poškozením volnými radikály. Podle studie týkající se buněk srdce, jater a ledvin se zvýšily úrovně koenzimu Q10 přidáním Shilajitu o 29%. Koenzym Q10 napomáhá zvýšit energii a aktivitu buněk. To by mohlo být vědeckým vysvětlením názvu Ničitel slabosti.

Shilajit užívají lidé celá tisíciletí. Je velmi dobře znám v asijských zemích. V Indii se v rámci ajurvédy používá k mnoha onemocněním. Traduje se, že ajurvédští lékaři věřili, že neexistuje žádná nemoc, která by se Shilajitem nedala vyléčit. V současnosti se používá jako výživový doplněk.

Zaznamenalo se několik hlavních účinků Shilajitu:

 • Shilajit je bohatý na antioxidanty , které naše tělo potřebuje, aby vyplavilo toxiny a zlepšilo stav buněk.
 • Je bohatý na kyselinu listovou a huminové kyseliny. Kyselina listová napomáhá přenést dibenzo-alfa-pyrony dovnitř buněk. Ty působí v těle jako silné antioxidanty. Díky této vlastnosti se používá především při psychickém stresu a fyzické zátěži .
 • Využívá se také ke zvýšení výdrže. Napomáhá obnovit výdrž a sílu i v sexuální sféře.
 • Minerály a antioxidanty obsažené v shilajitě napomáhají udržet zdravé tělo i mysl. V ajurvédě se používá ke zklidnění mysli a snížení dopadů stresu. Také pomáhají k lepšímu přenosu nervových signálů a impulsů v těle.
 • Shilajit obsahuje také minerály, které napomáhají metabolismu a enzymatickým činnostem.
 • Napomáhá obnovování buněk – zlepšuje buněčnou regeneraci .

 

Další informace:

VIDEO: Shilajit - účinky a použití

Kouzlo přírody - účinky shilajitu

Shilajit - nejdůležitější je jeho čistota

 

Ajurvédské vlastnosti:

Vata - Pitta = Kapha =

 

Dávkování Shilajit kapslí:

 • Kapsle Shilajit můžete užívat spolu s teplou vodou nebo mlékem. Kapsle by se měly užívat v celku, nedoporučujeme je půlit.
 • Denní dávka pro dospělého je 1-2 kapsle 1-2 x denně.
 • V Planet Ayurveda děláme vše pro to, abychom vám přinesli špičkové produkty. Naše kapsle Shilajit jsou 100% přírodní, obsahují vysoce účinný extrakt ze Shilajitu.
 • V našich kapslích používáme vysoce účinný standardizovaný extrakt z rostliny. Zdůrazňujeme, že nepoužíváme syrový prášek z rostliny a nepřidáváme do kapslí žádné další přídatné látky.

 

Doporučené kombinace:

Pro zvýšení energie kombinujte s Amalaki.

Při zánětech a onemocnění močového traktu a prostaty kombinujte s Ren Plan a Chanca Piedra.

Shilajit je mimořádně vhodný i pro starší lidi, kteří často trpí podvýživou. Tehdy kombinujte spolu s Weight Gain.

 

Balení a složení kapslí Shilajit Planet Ayurveda:

 • Balení: 60 ks kapslí.
 • Naše kapsle jsou 100% vegetariánské .
 • Doporučené dávkování: 1 kapsle 2 x denně.
 • Obsah 1 tobolky: až 500 mg standardizovaného extraktu 6:1.
 • Složení: extrakt 6:1 z mumia (Asphlatum punjabianum), obsahuje 5% kyseliny fulvinové. Potah tobolky z celulózy rostlinného původu.

 

Upozornění: Pro lepší účinek doporučujeme dodržet mezi jídlem a ajurvédskými produkty alespoň půl hodiny, ideální hodinu.

Přečtěte si více o společnosti Planet Ayurveda a o vysoké kvalitě jejích přírodních ájurvédských produktů.

Doplňkové parametry

Kategorie: AJURVÉDSKÉ KAPSLE
Hmotnost: 0.1 kg
Podle problematiky: Mužské zdraví, Podpora otěhotnění, Únik moči, Ledviny, Podpora imunity, Vitalita a krása
Produkty podle dóší: Zvýšená Vata, Zvýšená Pitta, Zvýšená Kapha
Imunitní systém: Podpora imunity
Močový a pohlavní systém: Inkontinence (Únik moči), Podpora otěhotnění, Oligospermie, Onemocnění ledvin, Potence
Oběhová soustava: Hyperkoagulabilita (Hyperkoagulační stav)
Trávicí soustava: Nechutenství a podpora chuti k jídlu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz