Nejčastější dotazy o ajurvédské medicíně

V této části naleznete nejčastější dotazy týkající se ájurvédské medicíny. Odpovídají ajurvédští lékaři Dr. Vikram Chauhan MD a Dr. Meenakshi Chauhan MD. Pokud jsme váš dotaz neodpověděli, neváhejte nás kontaktovat. .

 

Ajurvédský Lékař

Mohu jednotlivé produkty ájurvédské medicíny užívat spolu nebo postupně během dne?

Všechny naše produkty můžete užívat spolu. To znamená, že dopoledne užijete dávku ze všech produktů najednou a odpoledne opět užijete dávku ze všech produktů najednou. Můžete je užívat i postupně, ale není to nutné.

 

Mohu si obsah kapslí vysypat a užít pouze obsah, nebo musím spolknout tobolku vcelku?

Potah kapsle je vyroben z rostlinné celulózy, není žádným způsobem škodlivý a nezatěžuje organismus. Pokud vám to ale více vyhovuje, například máte problém s polykáním kapslí, můžete obsah kapslí vysypat a případně i zamíchat do jídla.

 

Jak dlouho mohu užívat produkty ajurvédské medicíny? Je třeba dělat přestávky? Kdy uvidím výsledky?

V užívání není třeba dělat přestávky a ani se nedoporučují. Délka užívání závisí na konkrétním problému.

  • Akutní případy 

Při akutních případech, například zánětech nebo infekcích, problémech trávení, alergických reakcích, ženských problémech atp. můžete vidět účinek již do pár minut až hodin.

  • Chronická onemocnění

Čím déle trvá problém a čím je chronickější, tím déle je třeba užívat ajurvédskou medicínu. Při správně zvolené kombinaci, dodržení dávkování a doporučení ohledně životního stylu (strava, spánek, pohyb) se obvykle zlepšení dostaví do 1 měsíce. Obecně doporučujeme ajurvédskou medicínu užívat 3-6 měsíců. U některých onemocnění (např. vážná neurologická onemocnění, autoimunitní onemocnění) dlouhodobě.

Má ájurvédská medicína nežádoucí účinky?

Ajurvédská medicína jako taková nemá vedlejší účinky. Ale chtěli bychom Vás upozornit na fakt, že pokud například budete užívat příliš mnoho pálivých koření (Kurkuma, Guggul, RumoGin5), je možné, že Vás bude pálit žáha. Tehdy je vhodné kombinovat pálivé koření s ochlazujícími, jako je například Amalaki Rasayan nebo Giloy.

 

Kdy během dne mám užívat ajurvédskou medicínu?

Ajurvédskou medicínu doporučujeme užívat mezi jídly, tzn. ne na lačný žaludek a ne spolu s jídlem. Neplatí to ale pro byliny, které jsou určeny pro hubnutí (Garcinia) a byliny určené pro diabetiky ke snížení cukru v krvi (Diableen, Fenu Gym, Gymnema Sylvestre, Karela atd.). Ty je lepší užívat nalačno.

 

Mohu užívat ajurvédskou medicínu vedle léků klasické medicíny?

Ajurvédskou medicínu můžete užívat i vedle klasických léků. Dodrže ale rozestup alespoň 1 hodiny mezi léky a ajurvédskými produkty.

 

Mohu přestat užívat klasické léky a přejít jen na ajurvédskou medicínu?

V žádném případě nepřestaňte nárazově užívat žádné léky (například léky na vysoký krevní tlak, léky na ředění krve). Byliny mají pozvolný účinek, je třeba užívat je souběžně s léky. O případném vysazení léků se prosím poraďte s lékařem poté, co se Vaše výsledky (krvi, tlaku) začnou zlepšovat. Můžete se také poradit s našimi indickými ájurvédskými lékaři.

 

Jak zjistím, které ajurvédské byliny jsou pro mě vhodné?

Připravili jsme pro vás ONLINE POMOCNÍKA, kde najdete vhodné kombinace na konkrétní zdravotní problémy. Rádi Vám také poradíme v naší ONLINE PORADNY.

 

Jak si mohu dohodnout ajurvédskou konzultaci s ájurvédským lékařem?

Napište nám přes náš KONTAKTNÍ FORMULÁŘ nebo na emailovou adresu info@planetayurveda.sk a my vás budeme kontaktovat zpět.

100% přírodní produkty
100%
přírodní produkty
Bez chemikálií a jakýchkoli přídaných látek
Bez chemikálií
a jakýchkoli přídaných látek
Připraveno na základě starodávných ajurvédských receptur
Připraveno na základě
starodávných ajurvédských receptur
Standardizované extrakty s vysokým podílem účinných látek
Standardizované extrakty
s vysokým podílem účinných látek
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz