Menopauza

Proč dochází k menopauze

Za nepravidelnou menstruaci jsou zodpovědné dva hormony: estrogen a progesteron, jejichž produkce se začne během menopauzy snižovat. Změny se začínají dít už u žen v jejich 30. letech života, čímž se snižuje i jejich šance na otěhotnění. Existuje několik příčin, které jsou zodpovědné za předčasnou menopazu jako je Addisonova nemoc, Turnerův syndrom, Downův syndrom, nedostatek určitých enzymů, nedostatečná funkce štítné žlázy, chirurgické odstranění vaječníků, rakovina v oblasti pánve a její následná léčba. < /p>

Jaké jsou příčiny menopauzy podle ájurvédské medicíny

Podle ájurvédy známe tři základní energie (dóše) – Vata, Pitta a Kapha, na jejichž stavu závisí naše zdraví. Nerovnováha libovolné z nich způsobí nemoc. Nerovnováha v dóši Pitta má za příčinu produkování tepla v těle (návaly horka), nerovnováha v dóši Vata způsobí nespavost, nervozitu a suchost tkání a je-li v nerovnováze dóše Kapha, to má za následek pociťování stresu a náladovost u žen. Všechny tyto problémy se vyskytují v menopauze. 

Které byliny jsou účinné pro zlepšení stavu během menopauzy

Pro lepší zvládání menopauzy z našich ajurvédských produktů doporučujeme:

Female Health Support - Unikátní kombinace tří bylin prospěšných pro zdraví žen. Zlepšuje celkově psychické i fyzické zdraví u žen a podporuje celý ženský reprodukční systém.

Brahy (Bacopa monnieri)  - Brahy je efektivní při nespavosti, podrážděnosti a náladovosti. Pomáhá zlepšit koncentraci a podporuje paměť.

Shatavari -&nbsp ;Shatavari podporuje tvorbu estrogenu, snižuje náladovost a podporuje zdravý stav kostí - působí jako prevence proti osteoporóze. 

 

Více informací o menopauze najdete zde

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz