Balíček - Prevence nemocí srdce a cév

Kód: PAB01
Neohodnoceno
1 497 Kč –6 %
PlanetAyurveda-kombo srdce
1 497 Kč –6 % 1 407 Kč
Skladem (>5 ks)

Výhodné balení ájurvédských bylin na podporu srdce a celého kardiovaskulárního systému, určené k prevenci srdečních onemocnění a posílení kardiovaskulárního systému.

Detailní informace

100% přírodní produkty
100%
přírodní produkty
Bez chemikálií a jakýchkoli přídaných látek
Bez chemikálií
a jakýchkoli přídaných látek
Připraveno na základě starodávných ajurvédských receptur
Připraveno na základě
starodávných ajurvédských receptur
Standardizované extrakty s vysokým podílem účinných látek
Standardizované extrakty
s vysokým podílem účinných látek

Detailní popis produktu

Výhodný balíček - Prevence nemocí srdce a cév

Obsahuje:

2 x kapsle Arjuna (60 ks, 500 mg extrakt 8:1)

1 x kapsle Ashwagandha (60 ks, 500 mg extrakt 10:1)

 V našich kapslích používáme vysoce účinný standardizovaný extrakt z rostliny. Zdůrazňujeme, že nepoužíváme syrový prášek z rostliny a nepřidáváme do kapslí žádné další přídavné látky.

Upozornění: Pro lepší účinek doporučujeme dodržet mezi jídlem a ajurvédskými produkty alespoň půl hodiny, ideální hodinu.

Jak mít zdravé srdce ve věku 60 let?

S přibývajícím věkem začíná v těle proces degenerace. Pokud jste zanedbali prevenci v mladším věku, ájurvéda je tu od toho, aby vaše srdce bylo zdravé i v 60 letech.

Příznaky nezdravého srdce
Pokud chcete mít zdravé srdce, musíte dbát na tyto příznaky nezdravého srdce. Pokud tedy chcete prožít život se zdravým srdcem, buďte si těchto příznaků vědomi.

 • Nepříjemné pocity na hrudi
 • Dýchavičnost
 • Nepravidelný srdeční tep
 • Bolest levého ramene
 • Bolest srdce
 • Bolesti žaludku a zad
 • Oteklé nohy
 • Nedostatek výdrže
 • Pocit závratě
 • Neustálá únava

 

Příčiny nezdravého srdce
Existuje řada závažných problémů, které mohou vést k onemocnění srdce. Všechny tyto příčiny je třeba vzít v úvahu. 

 • Cukrovka
 • Nezdravá strava
 • Obezita (nadváha)
 • Nadměrné užívání alkoholu
 • Kouření
 • Málo pohybu
 • Léky na migrénu, jako jsou triptany
 • Vysoká hladina cholesterolu a triglyceridů
 • Osamělost - protože vede ke stresu, způsobuje vysoký krevní tlak
 • Dlouhá pracovní doba

Ájurvédský pohled na srdce

Podle ájurvédy je srdce považováno za "Hridya". Je důležitou součástí našeho těla a všechny naše životně důležité části se skládají z (prány) životní síly, pokud je tato životní síla narušena, vede to k deformaci nebo smrti. "Hridya" je považována za místo oja (imunity těla). Pokud srdce není zdravé, naše imunita bude oslabena a povede k onemocnění.

Úloha "tridosha" v krevním oběhu:
Úloha "smana vata" a "vyan vata": Tělesné tekutiny se získávají ze stravy, tj. z rásy (první dhatu). Po dokončení trávení a vstřebávání se potrava mění na „rasa“, která přenáší výživu do všech tělesných tkání. Rasa (tekutina) vzniklá ve střevech přechází do cév a poté do "hridya" pomocí "smana vayu" (vyrovnávající vzduch těla). Z "hridya" je tekutina pomocí "vyan vayu" (směrem ven se pohybující vzduch) čerpána do hlavních kapilár. A oběh je řízen autonomním nervovým systémem (smana a vyan vayu). Z kapilár se rasa dostává do tělesných tkání a buněk.
Úloha "avlambhaka kapha" a "udana vata": pomáhají při zajišťování prostředí, kde srdce pumpuje bez námahy. S "vyan vayu" hrají tyto dva podtypy také velmi důležitou roli v krevním oběhu.
Úloha "ranjaka pitta": zajišťuje odpuzování a pohon potřebný pro krev a přirozené teplo pro pohyb krve, protože teplo má tendenci tlačit. Tento podtyp pitty dodává barvu "rasa" (tekutině) a přeměňuje ji na krevní tkáň. Všechny "tridosha" by tedy měly být v rovnováze, abychom měli zdravé srdce.

Domácí prostředky pro zdravé srdce
Dieta pro zdravé srdce:

Kůra Arjuny: obsahuje různé důležité chemické látky, např. třísloviny, triterpenoidní saponiny a flavonoidy. U všech těchto látek bylo zjištěno, že mají kardio-ochranné účinky. Plní stejnou funkci jako nitroglycerin při srdečním infarktu, pomáhá snižovat LDL cholesterol a zvyšovat HDL cholesterol, tudíž snižuje krevní tlak.
Česnek: skládá se ze sloučeniny s názvem alicin, udržuje cévy pružné a pomáhá hladkému průtoku krve. Má úžasné vlastnosti, jako je snižování krevního tlaku, cholesterolu a dokonce i zánětů. Snižuje tedy možnost vzniku srdečních onemocnění.
Lněné semínko: je obohaceno o obrovské množství omega3 mastné kyseliny, protože pomáhá snižovat krevní tlak a dokonce i záněty. Zabraňuje také tvorbě zubního plaku. Udržuje tedy vaše srdce zdravé.
Kajenský pepř (lal mirch): Obvykle používáte ke zpestření jídelníčku, ale překvapí vás, že má zázračný účinek i na vaše srdce. Obsahuje kapsaicin, látku, která zlepšuje pružnost cév, což udržuje hladký pohyb krve. Ještě výrazněji snižuje riziko tvorby krevních sraženin. Celkově zlepšuje celou činnost srdce. Zařaďte ji tedy do svého jídelníčku, ale v omezeném množství.
Zázvor: přidáním zázvoru do jídelníčku zlepšíte fungování krve tím, že zabráníte tvorbě sraženin a snížíte hladinu cholesterolu.
Zelený čaj: čaj přirozeně zvyšuje obsah antioxidantů ve vašem těle, které pomáhají udržovat vnitřní obal cév. Kromě tohoto účinku také snižuje hladinu špatného cholesterolu a snižuje krevní tlak.

Změny životního stylu pro zdravé srdce:

Přestaňte kouřit: cigarety jsou zabijáci, kteří cestují po kapsách, přestaňte kouřit a nechte ostatní žít.
Snižte stres: v situaci stresu naše tělo reaguje, aby se s ním vyrovnalo a zvyšuje krevní tlak. Vždy snižujte stres zdravým způsobem, jinak vám uškodí. Jak víme, lidé se stresu zbavují nezdravými způsoby, jako je kouření, přejídání atd. Tyto věci tedy zhoršují váš stav a mohou vést k nezdravému srdci. Vždy dělejte zdravé věci, abyste si udrželi zdravé srdce, jako například - cvičte, stýkejte se s pozitivními lidmi, kteří vám pomohou cítit se jinak.
Snižte příjem alkoholu: alkohol má přímou souvislost s vysokým krevním tlakem, protože přichází s vysokou hladinou triglyceridů a ukáže se nepravidelným srdečním tepem. Proto dáváme přednost tomu, abyste s alkoholem přestali.
Udržujte si zdravé srdce: Zvýšení váhy představuje také riziko onemocnění srdce. Ale v některých případech je podváha také riziko pro zdraví srdce. Na druhou stranu jsou obézní osoby vystaveny vysokému riziku cukrovky a dokonce i vysoké hladiny cholesterolu. Svou váhu si musíte udržovat, ať už máte nadváhu, nebo podváhu.
Hýbejte se: denně se hýbejte alespoň 30-60 minut, protože pravidelná fyzická aktivita snižuje riziko srdečních onemocnění.

Léčba podle ájurvédy
Vždy se snažte udržet si zdraví pomocí úpravy stravy a životního stylu. Pokud se u vás objeví srdeční onemocnění, ájurvédy se spíše nebojte, tento starobylý systém medicíny vaše riziko snadno snižuje. Ájurvéda se zabývá každou situací, ať už jde o prevenci, podporu nebo léčbu. Ájurvéda vám poskytuje speciální přírodní byliny, které mají zázračné účinky.  

Dieta pro zdravé srdce

Potraviny, které je třeba konzumovat

Zelená listová zelenina
Celozrnné obiloviny
Bobule
Avokádo
Tučné ryby a rybí tuk
Fazole
Vlašské ořechy
Rajčata
Hořká čokoláda
Mandle
semínka chia
Lněná semínka
Česnek
Olivový olej

Potraviny, kterým je třeba se vyhnout

Nadměrné množství cukru
Nadměrné množství soli
Červené maso
Pečené výrobky
Bílá rýže
Bílé pečivo
Zpracované maso
Alkohol
Smažené kuře

Závěr
Zdravé srdce znamená zdravý život. Udržujte své srdce zdravé, abyste předešli srdečním onemocněním. Člověk většinou trpí srdečními chorobami ve vyšším věku, ale pokud jim budete předcházet v mladším věku, určitě budete mít zdravé srdce i ve vyšším věku. Zlepšete ho zdravou stravou a změnou životního stylu, ale jakmile jím budete trpět, je třeba ho vyléčit. Nebojte se jít na ájurvédskou léčbu, vždy vyléčí vaše onemocnění odstraněním hlavní příčiny bez jakýchkoli vedlejších účinků. PlanetAyurveda vám poskytuje balíček péče o srdce, zázračný vzorec pro prevenci i léčbu srdečních onemocnění.

 

Další výhodný balíček pro prevenci nemocí srdce a cév

Obsahuje:

1 x kapsle Arjuna (60 ks, 500 mg extrakt 8:1)

1 x kapsle Total Heart Support (60 ks, 500 mg extrakt z několika bylin)

 

Přečtěte si více o společnosti Planet Ayurveda a o vysoké kvalitě jejích přírodních ájurvédských produktů.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: KOMPLETNÍ ZDRAVOTNÍ BALÍČKY
Hmotnost: 0.1 kg
Oběhová soustava: Cholesterol, Hypertenze, Angina Pectoris, Ischemická choroba srdeční

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz