Ajurvédské byliny na podporu chutě k jídlu a zvýšení hmotnosti

Ajurvédské byliny na podporu chutě k jídlu a zvýšení hmotnosti

Ajurvédská medicína doporučuje několik bylin a koření pro lidi, kteří chtějí zvýšit svou hmotnost a podpořit chuť k jídlu. Níže uvedené byliny regulují tělesný metabolismus a poskytují efektivní výsledky u lidí s podváhou.

Byliny a koření působí synergicky - zlepšují výdrž, odolnost a zvyšují hmotnost. Bylinky také zvyšují sílu svalů, jejich pružnosti a podporují nárůst hmotnosti svalů.

 

Ajurvédské byliny pro zvyšování hmotnost a podporu chuti k jídlu:

1)  Ashwagandha (Withania somnifera):

Je jednou z nejběžnějších bylin pro nárůst hmotnosti. Bylina má antioxidační, antistresové a protinádorové vlastnosti. Je prospěšná pro svalový systém, jelikož přetváří nadměrný tuk na svalstvo. Ashwagandha poskytuje vhodnou výživu, fyzickou výdrž a redukuje v těle tuk.

 

2)  Vidanga (Embelia ribes):

Vidanga má horkou potenci a zvyšuje v těle metabolismus. Zvětšuje hmotnost zdokonalením trávicího ohně. Udržuje zdravý trávicí systém. 

 

3)  Haritaki (Terminalia chebula):

Tato bylinka je využívána pro medicínské účely již od starověku . Hraje významnou roli při správném fungování trávicího systému. Bylinka zlepšuje trávení, zvyšuje chuť k jídlu a vylepšuje energii a imunitu. Bylinka Haritaki uvolňuje zácpu, ztrátu chuti k jídlu a udržuje v těle zdravou svalovou hmotu.

 

4)  Bibhitaki (Terminalia bellirica):

Bylinka Bibhitaki obsahuje esenciální vitamíny, minerály, proteiny, taninovou kyselinu, kyselinu elagovou, galovou atd., které poskytují tělu výživu. Bibhitaki zvyšuje imunitu a podporuje dlouhověkost.     

5)  Amlaki (Phyllanthus emblice):

Amla je nejběžnější bylinkou, která má omlazující účinky. Tato vynikající rostlina zvyšuje tělesnou vitalitu, imunitu a povzbuzuje metabolismus. Amla má příznivý účinek na zvyšování hmotnosti. Antioxidační vlastnosti odstraňují volné radikály a pomáhají při regeneraci buněk. Udržuje celkovou sílu svalů v těle.

 

6)  Saunf (Foeniculum vulgare):

Je běžně známá jako fenyklová semínka. Zlepšuje chuť, působí jako digestivum a stimuluje chuť k jídlu. Fenykl se používá při ztrátě chuti k jídlu, nevolnosti, špatnému trávení, bolesti v žaludku, nadýmání a anorexii.

 

7)  Pippali (Piper longum):

Tato vynikající bylina zvyšuje úroveň základního metabolismu, čímž se automaticky zvyšuje hmotnost. Funguje jako vynikající přírodní podpora chuti k jídlu, stimuluje trávicí oheň a redukuje bolest v žaludku při problému nadýmání.

 

8)  Jeerak (Cuminum cyminum):

Rasca má vynikající výsledky při různých problémech, jako je slabá imunita, ztráta chuti k jídlu, problémy s trávením a podváha. Výborně funguje při nabírání váhy.

 

Kdy je vhodné užívat ajurvédské byliny:

  • Podváha.
  • Anorexie.
  • Ztráta hmotnosti.
  • Zvýšení síly svalů.
  • Podpora chuti k jídlu (podváha, onemocnění).

 

Doporučené produkty:

Weight Gain Formula

Ashwagandha Kapsle

Triphala Kapsle

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz