Alzheimerova choroba

Top 7 účinných přírodních prostředků na Alzheimerovu chorobu

 

Podle ájurvédy je Alzheimerova choroba způsobená tělesnou nerovnováhou dóše Vata. Onemocnění je neurodegenerativní poruchou mozku, která způsobuje u jedince změny v chování a ztrátu paměti. Také se považuje za jistou formu demence (často označovaná jako stařecká demence). Symptomy bývají ztráta paměti, problém s mluvením a myšlením, zhoršený úsudek, dezorientace v souvislosti s místem a časem, ztrácení věcí, změny osobnosti, nedostatek iniciativy, pravidelné změny nálad a chování.

Nejlepším způsobem léčby Alzheimerovy choroby je přírodní léčba vzhledem k tomu, že jedince posiluje a zpomaluje ztrátu paměti.

 

ZDE JE NĚKOLIK PŘÍRODNÍCH PROSTŘEDKŮ NA ALZHEIMEROVU NEMOCI:

1. BRAHMI (BACOPA MONNIERI)

Tato bylina je jednou z nejběžnějších bylin od dávna používaných pro neurologické poruchy. Obsahuje směs fytochemikálií, které jsou pro mozek velmi prospěšné. Tato bylinka posiluje paměť, ochraňuje nervovou soustavu před poškozením a zlepšuje výkon neuronů. Brahy chrání nervový systém před neurotoxiny jako morfium, hliník a cigaretový kouř. Má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, které z mozku odstraňuje těžké kovy a bílkovinnou sloučeninu amyloid. Potlačuje neurooxidační stres, redukuje riziko vzniku Alzheimerovy choroby a demence. Je nejlepším přírodním léčivem právě na Alzheimerovu chorobu.

 

2. SLADKÁ DŘÍVKO (GLYCYRRHIZA GLABRA):

Toto je úžasná bylinka, která zlepšuje paměť, analytické schopnosti mozku, zvyšuje cirkulaci krve centrálního nervového systému a udržuje v rovnováze cukr v krvi. Antioxidační vlastnosti této byliny odstraňují z těla toxiny. Pomáhá kontrolovat hněv, strach a emoce.

Použití bylinky lékořice:

 • Lékořice můžete konzumovat v práškové formě. Použijte jednu čajovou lžičku jednou denně.
 • Udělejte si čaj z tyčinky lékořice. Vezměte si malou tyčinku a vařte ji ve dvou hrníčcích vody, dokud nezůstane jen za jeden hrníček. Rozdělte si směs a pijte tento bylinný čaj denně.
 • Lékořice lze díky jeho příjemné chuti užívat i ve formě pastilek na cucání.

 </p >

3. KURKUMA (CURCUMA LONGA):

<pstyle="text-align: justify;">Kurkuma je nejběžnější bylinou používanou v ayurvédě pro svou terapeutickou hodnotu. Antioxidační vlastnosti této byliny redukují z těla volné radikály, což zlepšuje imunitu a zdravotní stav. Používá se k odstranění toxinů, bojuje proti alergiím a infekcím. Tato bylinka léčí přidružené symptomy a projevy Alzheimerovy choroby. Přítomnost složky kurkumin vykazuje pozitivní výsledky při různých problémech.

Použití kurkumy:</ p>

 • Vezměte jednu čajovou lžičku prášku kurkumy a vypijte ji denně s hrnkem letní vody.
 • Použijte polovinu čajové lžičky čistého prášku kurkumy do mléka a pijte jej denně.
 • Používejte kurkumový prášek při vaření různých jídel.
 • Užívejte extrakt z kurkumy v kapslích, který je násobně účinnější než běžný prášek.

 

4. ZÁZVOR (ZINGIBER OFFICINALE):

Nejběžnější bylinou při léčbě Alzheimerovy choroby je zázvor. Vynikajícím způsobem působí na nervový systém a emocionální výkyvy. Bylina udržuje celkový tělesný stav. Zlepšuje chuť k jídlu, vylepšuje činnost mozku, podporuje paměť a pomáhá překonávat mdloby. Ozdravuje tělo i mysl, uvolňuje stres a zvyšuje mozkové funkce.

Použití zázvoru:</ p>

 • Vezměte několik kousků sušeného zázvoru. Zalijte dvěma hrníčky vody, nechte směs vařit, dokud zůstane jen za hrníček vody a vypijte to.
 • Používejte prášek ze zázvoru ve svých jídlech, protože je velmi nápomocný.
 • Užívejte extrakt ze zázvoru  v kapslích, který je násobně účinnější než běžný prášek.

 

5. MANDLE:

Mandle se používají k překonávání symptomů jako ztráta paměti, slabý úsudek a několik dalších problémů spojených s Alzheimerovou chorobou.

Použití mandlí:

 • Nechte namočené 4 až 5 mandlí během noci. Oloupejte je a jezte je denně na lačný žaludek.
 • Podrvte mandle a denně je vypijte se sklenicí mléka.
 • Smíchejte mandlový olej se sklenicí mléka a pijte jej jednou denně.
 • Masírujte si hlavu s mandlovým olejem, protože dokáže překonávat symptomy Alzheimerovy choroby. Má zjemňující účinky, uvolňuje stres a léčí úzkosti.

 

6. ASHWAGANDHA (WITHANIA SOMNIFERA):

Mezi nejúčinnější byliny na redukci úzkostí a stresu patří právě ašvagandha. Redukuje únavu, slabou paměť a úzkost spojenou s Alzheimerovou chorobou. Bylina podporuje celkový pocit zdraví, zvyšuje sílu a imunitu.

Použití Ashwagandhy:

 • Konzumujte jednu čajovou lžičku prášku ašvagandhy jednou denně s čistou vodou nebo se sklenicí mléka.
 • Užívejte extrakt z ashwagandhy v kapslích, který je násobně účinnější než běžný prášek.

 

7. GOTU KOLA (CENTELLA ASIATICA)

Gotu Kola je často zaměňována s Brahy a ačkoli mají obě byliny blahodárné účinky na mozek , přece jen je mezi nimi rozdíl. Zatímco Brahmi účinné vyživuje samotný mozek, jelikož obsahuje bakosidy - výživné látky pro neurony, Gotu kola zlepšuje prokrvení mozku. Právě proto se doporučuje užívat tyto dvě byliny při onemocnění nervové soustavy dohromady.

 

Autor Dr. Vikram Chauhan MD

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz