Kožní vyrážka

O vyrážkách a kožních defektech obecně

Mezi kožní defekty patří znaménka nebo oblasti odbarvení kůže. Jsou to známky nebo chyby, které kazí vzhled vaší pokožky. Kožní defekty mohou vést až k psychickým problémům. Zejména teenagery jsou velmi znepokojeni ohledně kožních chyb. Jejich úroveň sebedůvěry klesá, jakmile si najdou vyrážky na tváři. Existují různé typy kožních chyb s různými příčinami. Hlavními typy jsou akné, jizvy, mateřská znaménka, stařecké skvrny atp. Vyrážky se tvoří obecně na obličeji, zádech, ramenou apod.

Vrásky jsou malé linie nebo záhyby na kůži. Objevují se se stoupajícím věkem. V procesu stárnutí se vrásky stále více zviditelňují. Kromě stárnutí existuje mnoho dalších příčin výskytu vrásek, jako je kouření, poškození kůže, dehydratace atp. Existují různé typy vrásek, například jen povrchové čáry nebo hluboké vrásky.

 

Příčiny výskytu pupínků

Existují různé příčiny výskytu kožních vyrážek. Hlavní příčinou je přebytek hormonů v těle. Nadměrné úrovně hormonů v těle stimulují mazové žlázy, což vede k sekreci nadbytečného mazu. Další příčinou vyrážek jsou nezdravé stravovací návyky. Nekonzumujte jídla bohatá na vysoký obsah nezdravého tuku. Vyrážky negativně ovlivňují citlivou pokožku a na citlivé pokožce vždy zůstávají jizvy.

 

Typy vyrážek

Typy vyrážek obvykle závisí na typu kůže. Existují tři druhy pokožky, tj. normální, mastná a suchá. Příznaky vyrážek se liší od člověka k člověku. U některých jedinců mohou být vyrážky spojeny s infekcí. V takovém případě mohou svědit. Většina pupínků nemá žádné jiné příznaky, jen jsou viditelné na kůži.

 

Byliny na kožní defekty

Nyní vám představíme 3 nejúčinnější byliny v rámci ájurvédské léčby kožních chyb. Tyto byliny pomáhají při obnově vaší kůže a podporují růst nových kožních buněk při léčbě jizev a skvrn.

 

1. RUBIA CORDIFOLIA  ( MANJISTHA)

Rubia Cordifolia je známá také pod anglickým názvem Indian Madder. Také je velmi populární pod názvem Manjistha. Najdete ji růst v kopcovitých oblastech Indie. Kořen se používá v podobě prášku a aplikuje se jako obličejová maska. Extrakt se užívá vnitřně s výbornými výsledky na rozzáření a rozjasnění pokožky. Pomocí Manjisthy se v ájurvédě léčí všechna onemocnění kůže, včetně vředů, ale používá se také k léčbě onemocnění krve.

 

2. ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA)

Je to jedna z nejstarších léčivých rostlin. Je to krátká, trvalá a bezstonková rostlina, která uvnitř obsahuje gel. Je známá také jako "rostlina nesmrtelnosti". Aloe Vera má mnoho léčebných vlastností. Užívá se vnitřně. Působí také jako prostředek proti bolesti. Aloe Vera obsahuje fytochemikálie, které jsou prospěšné pro vlasy a zdraví. Vnitřní užívání extraktu z Aloe Vera každé ráno na prázdný žaludek má vynikající preventivní účinek před nemocemi. Také vám pomůže bojovat proti stárnutí.

 

3. AZADIRACHTA INDICE (NEEM)

Neem má protiplísňový, antidiabetický a antibakteriální účinek. Neem se používá k odstranění všech kožních defektů a celkové zlepšení kvality vlasů. Používá se také k léčbě kožních vředů a očistu krve. Celá rostlina má léčivé účinky. Neemová kůra se používá k léčbě malárie. Neem se používá také k léčbě střevních parazitů ak léčbě ran. Pomáhá také udržet vaše zuby zdravé.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz