O bylinách

Alergie

Video: ájurvédská léčba - Alergie

Délka videa: 5:29 min

Popis:

Kdy podle ájurvédy vzniká alergická reakce a jak ji můžeme zmírnit se dozvíte přímo od ájurvédského lékaře Dr. Vikrama Chauhana MD. Ať už se jedná o ranní kýchání, sennou rýmu, potravinové alergie, kožní alergie nebo jiné alergie, naštěstí existují účinné byliny ke zmírnění alergických reakcí. 

 

Byliny na alergie

  • Giloy (Guduchi)
  • Albize
  • Neem
  • Kurkumin
  • Vasaka
  • Tulší
  • Ashwagandha

Více informací o bylinách na alergie najdete zde.

Dr. Vikram Chauhan MD je známý ajurvédský lékař, který působí ve městě Chandigarh v Indii. Má bohaté zkušenosti s ajurvédskou léčbou. Životopis Dr. Chauna najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem.Vasaka

Video: Adhatoda Vasica - účinky a použití v ajurvédě

Délka videa: 9:36 min

Popis:

Dr. Vikram Chauhan je uznávaný ajurvédský lékař s dlouholetou praxí s ajurvédskou léčbou. Ptali jsme se ho na zkušenosti s používáním byliny Adhatoda Vasica (Vasaka).

 

K čemu se používá Adhatoda Vasica:

Adhatoda Vasica je vhodná pro všechny nemoci způsobené zvýšenou energií Kapha a Pitta.  Vasaku oceníte pro všechny onemocnění dýchacích cest, zvláště když se potřebujete zbavit hlenů, jelikož je přírodním zdrojem aktivního alkaloidu Bromhexin. Je užitečná jak při bronchitidě, včetně chronické bronchitidy, tak při alergiích a astmatu. Také spolu s Arjunou dokáží zlepšit stav při zánětlivých onemocněních střev a pomáhají zacelit vředy. Je efektivní i při krvácení, ať už ze střev, ale také z nosu, či dásní a také při příliš silné menstruaci. Tyto a další informace naleznete v rozhovoru s ájurvédským odborníkem s bohatou praxí Dr. Vikramem Chauhanem MD. 

Životopis Dr. Chauhana najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem.

 

Nepřehlédněte články o Adhatode vasice:

Chronická obstrukční plicní nemoc

 

Produkty s Adhatoda vasicí:

Vasaka Kapsle

Balík Alergie - dýchací cesty

Balík Ulcerózní kolitida

 

 

 Tulsi

Video: Tulsi

Délka videa: 5:27 min

 

Popis videa:

Dr. Madan Gulati je známý ajurvédský lékař, který působí ve městě Chandigarh v Indii. Má více než 40 leté zkušenosti s ajurvédskou léčbou. Ptali jsme se ho na zkušenosti s používáním byliny Tulsi.

 

Informace o Tulsi:

 

Tulsi (bazalka posvátná) patří mezi nejznámější ajurvédské bylinky. V Indii se používá téměř na všechno. Především ale na všechna onemocnění dýchacího systému, od kašle a rýmy až po průduškové astma. Své uplatnění si našla iv ájurvédské léčbě rakoviny plic. Více o ní Vám řekne Dr. Gulati v tomto krátkém videu.

 

Produkty s Tulsi:

Tulší Kapsle

TumoTrim Kapsle

 

Životopis Dr. Gulatiho najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem .Triphala a Vara Churna

Video: Triphala a Vara Churna - účinky a použití v ajurvédě

Délka videa: 10:34 min

Popis:

Dr. Vikram Chauhan je uznávaný ajurvédský lékař s dlouholetou praxí s ajurvédskou léčbou. Ptali jsme se ho na zkušenosti s používáním známé ajurvédské kombinace Triphala.

 

K čemu se používá Triphala:

Triphala je velmi známá ajurvédská kombinace tří ovocí. Je jednou z nejpoužívanějších ájurvédských prostředků vůbec. Ajurvéda Triphalu využívá především k očistě střev a tím i celého organismu. Triphala pomáhá při překyselení, zastavuje kvašení ve střevech, celkově zlepšuje trávení a stav pokožky. Z hlediska ajurvédy Triphala vyrovnává všechny tři dóše. Můžete ji užívat ve formě kapslí nebo ve formě prášku, který je v ajurvédě znám pod názvem VARA CHURNA.

Životopis Dr. Chauhana najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem.

 

Nepřehlédněte články o Triphale:

Zácpa

Celiaki

 

Doporučené produkty:

Triphala

Vara Churna

Digestion Support

Kabaj Mukti

 

  

Šatavari

Video: Šatavaři

Délka videa: 7:08 min

Popis videa o Šatavaru:

Dr. Madan Gulati je známý ajurvédský lékař, který působí ve městě Chandigarh v Indii. Má více než 40 leté zkušenosti s ajurvédskou léčbou. Ptali jsme se ho na zkušenosti s používáním byliny Šatavari. U nás je známá pro své pozitivní účinky především pro ženy.

Šatavaři a puberta, otěhotnění, kojení... až po menopauzu. Jaké zkušenosti jsou se Šatavari v ajurvédě, i na to nám odpoví Dr. Gulati. A ne jen na to...

  • Kdy by měli Šatavari užívat muži?
  • S čím je vhodné bylinku kombinovat?
  • Zpozornět by měly určitě dámy, které trpí na polycystické vaječníky. Dr. Gulati vzpomene hned několik rad jak si pomoci při tomto onemocnění. 

Životopis Dr. Gulatiho najdete zde.

 

Produkty se Šatavari:

Šatavaři kapsle

Female Health Support

 

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, .

 


Právenka Latnatá

Video: Právenka Latnatá - účinky a použití v ajurvédě

Délka videa: 6:15 min

Popis videa o Právence laťné:

Dr. Vikram Chauhan je uznávaný ajurvédský lékař s dlouholetou praxí s ajurvédskou léčbou. Ptali jsme se ho na zkušenosti s používáním byliny Boswellia Serrata a také jak ji účinně kombinovat s dalšími ajurvédskými bylinkami.

 

K čemu se používá Právenka Latnatá:

V tomto videu se dozvíte vše o účincích Právenky Latnaté, v ajurvédě známé pod názvem Indická Echinacea.

Jako Právenku Latnatou využívá a kombinuje ajurvédská medicína. Kterými ajurvédskými bylinami umíte zesílit její účinek a jaké by mělo být dávkování Právenky Latnaté při onemocněních jater, virových a bakteriálních onemocněních, horečce a dalších zdravotních potížích. Věděli jste, že Právenka laťnatá pomůže očistit stukovaná játra a spolu s Tribulusem výrazně urychlí regeneraci jater při jejím selhání?

Poslechněte si více přímo z úst ájurvédského lékaře Dr. Vikrama Chauhana MD.

Odebírejte náš Youtube Channel a dozvíte se více o dalších ájurvédských bylinách a léčbě různých onemocnění pomocí ájurvédy.

Životopis Dr. Chauhana najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem.

 

Nepřehlédněte články a videa o Právence Latnaté:

Právenka Latnatá - účinky a použití v ajurvédské medicíně

Vážná onemocnění jater

VIDEO: Onemocnění jater

 

Produkty s Právenkou Latnatou:

Echinacea Kapsle

Liv Support (Játra) Kapsle

Ren Plan (Ledviny) Kapsle

Protivirový balíček

Balíček Játra

Balíček Detoxikace organismu

Mumio

Video: Mumio (Shilajit) 

Délka videa: 4:15 min

Popis:

Dr. Madan Gulati je známý ajurvédský lékař, který působí ve městě Chandigarh v Indii. Má více než 40 leté zkušenosti s ajurvédskou léčbou. Ptali jsme se ho na zkušenosti s používáním iu nás známého mumie. Ajurvéda jej označuje pojmem Shilajit. Které mumio je vlastně to pravé, existuje vůbec „pravé“ mumio? Resp. jak se liší účinky mumia v závislosti na tom, kde vyvěrá. A na jaké zdravotní problémy se používá v ajurvédě himálajské mumio? Zpozornět by měli hlavně pánové, protože především jim dokáže himálajské mumio pomoci. Příjemné sledování.

 

Informace o Mumii:

Mumio obsahuje mnoho minerálů a výživných látek, jako je kyselina listová a huminové kyseliny. Nedávno vědci objevili v Mumii stopy dibenzo-alfa-pyronů. Tyto aktivní složky mají funkci silných a efektivních antioxidantů. Chrání nervový systém včetně mozku a nervů před poškozením volnými radikály. Podle studie týkající se buněk srdce, jater a ledvin se zvýšily úrovně koenzimu Q10 přidáním Mumia o 29%. Koenzym Q10 napomáhá zvýšit energii a aktivitu buněk.

Produkty obsahující Mumio:

Shilajit Kapsle

Male Support

 

Životopis Dr. Gulatiho najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, .


Moringa

Video: Moringa Oleifera - účinky a použití v ajurvédě

Délka videa: 6:05 min

Popis:

Dr. Vikram Chauhan je uznávaný ajurvédský lékař s dlouholetou praxí s ajurvédskou léčbou. Ptali jsme se ho na zkušenosti s používáním Moringy Oleifery.

 

K čemu se používá Moringa Oleifera:

Moringa je již iu nás velmi dobře známá rostlina a to zejména pro svůj vysoký obsah živin (vitamínů i minerálů). Co se ale stane, když místo listů použijete k přípravě extraktu kůru moringy? Více o účincích moringy na různé infekce se dozvíte z našeho rozhovoru s ajurvédským lékařem Dr. Vikramem Chauhanem MD.Životopis Dr. Chauhana najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem.

 

Nepřehlédněte články o Moringu:

Moringa Oleifera - vlastnosti a použití

 

Produkty s Moringou oleifera:

Moringa Tobolky

Eve Plus Tobolky

 

 

 Manjistha

Video: Manjistha - účinky a použití v ajurvédě

Délka videa: 9:16 min

Popis:

Dr. Vikram Chauhan je uznávaný ajurvédský lékař s dlouholetou praxí s ajurvédskou léčbou. Ptali jsme se ho na zkušenosti s používáním ajurvédské bylinky Manjistha.

 

K čemu se používá Manjistha:

Manjistha, latinsky Rubia cordifolia, je jedním z nejlepších přírodních čističů krve. A nejen to, celkově zlepšuje kvalitu i kvantitu krve. Manisthu doporučujeme všude tam, kde jsou zapotřebí transfuze krve, včetně rakoviny krve. Kromě toho si najde nadšence i mezi těmi z vás, kteří chtějí zlepšit stav své kůže. Pomůže vám rozzářit vaši pokožku, ale uplatnění má i při všech typech kožních onemocnění, jako je psoriáza, ekzémy, alergické výsypy a podobně.

Životopis Dr. Chauhana najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem .

 

Nepřehlédněte články o Manjisthe:

Atopický ekzém

Vyrážky

 

Doporučené produkty:

Manjistha

 

  

Kurkumín

Video: Kurkumin 

Délka videa: 4:30 min

Popis videa:

Dr. Madan Gulati je známý ajurvédský lékař, který působí ve městě Chandigarh v Indii. Má více než 40 leté zkušenosti s ajurvédskou léčbou. Ptali jsme se ho na zkušenosti s používáním iu nás známého koření – Kurkumy. Jak využívá protizánětlivý účinek kurkumy ajurvéda a jaké jsou účinné kombinace? Dozvíte se v tomto krátkém videu.

 

Krátký popis účinků kurkuminu:

Kurkumin se používá jak v ajurvédské tak i čínské medicíně. Je vysoce ceněný pro své široké působení na celé tělo. Kurkumin příznivě ovlivňuje játra, kardiovaskulární soustavu, podporuje imunitu, nervovou soustavu, dýchací systém, pokožku i stav kloubů, kde se využívají jeho silné protizánětlivé účinky.

 

Produkty s kurkuminem:

Kurkumin Tobolky

BoswelliaCurcumin Tobolky

RumoGin5 Tobolky

AllerG Care Tobolky

 

Životopis Dr. Gulatiho najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem .

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz