O chorobách

Špatné trávení

Video: Špatné trávení

Délka videa: 8:04 min

Popis videa Špatné trávení:

Ajurvéda přisuzuje trávení důležitou funkci co se týče celkové kondice organismu. Při nesprávném trávení se podle ájurvédy v těle hromadí endotoxiny. Ama, které způsobují vážné zdravotní problémy. V tomto krátkém videu říká Dr. Gulati o tom, které byliny a koření jsou vhodné k podpoře trávení a zamezení hromadění endotoxinů.

Co pomáhá ke špatnému trávení

 

Mezi nejúčinnější ajurvédské byliny na špatné trávení patří amalaki, haritakti a bahera , které jsou spolu známé i pod názvem Triphala. Dále Fenykl, Koriandr, Piepor a Kmín. Podporují trávení, snižují nadýmání, podporují vylučování trávicích šťáv a celkově posilují celý trávicí systém. Více o těchto bylinách a kořeních se dozvíte ve videu. 

Produkty pro špatné trávení

Digestion Support

Triphala

Vara Churna

 

 

Dr. Madan Gulati je známý ajurvédský lékař, který působí ve městě Chandigarh v Indii. Má více než 40 leté zkušenosti s ajurvédskou léčbou.Životopis Dr. Gulatiho najdete zde.</ p>

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem .Roztroušená skleróza

Video: Roztroušená skleróza

Délka videa: 8:09 min

Popis videa o ájurvédské léčbě roztroušené sklerózy:

Jaká je podle ajurvédy příčina vzniku roztroušené roztroušené sklerózy (sklerózy multiplex), jak je potřeba upravit stravu, jakou roli mají dechová cvičení a které byliny používá ájurvéda při léčbě roztroušené sklerózy se dozvíte přímo od ájurvédského lékaře Dr. Vikrama Chauhana MD.

 

Byliny vhodné při roztroušené skleróze

 • Giloy (Guduchi)
 • Ashwagandha
 • Brahmi
 • Gotu Kola
 • Boswellia serrata
 • Kurkumin
 • Guggul

 

Další informace o roztroušené skleróze naleznete v tomto článku.

Dr. Vikram Chauhan MD je známý ajurvédský lékař, který působí ve městě Chandigarh v Indii. Má bohaté zkušenosti s ajurvédskou léčbou. Životopis Dr. Chauna najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem.Polycystické vaječníky

Video: Polycystické vaječníky a ženské zdraví

Délka videa: 10:20 min

Popis video o polycystických vaječnících:

Toto video doporučujeme všem vám, milé ženy. Dr. Meenakshi Chauhan vám poradí jak v souladu s ajurvédou udržovat vaše ženské zdraví a jak předcházet různým ženským chorobám. Všechny tyto rady jsou důležité jak pro vás, tak pro vaše dcery.

Polycystické vaječníky - PCO

Ve druhé polovině videa se Dr. Chauhan zaměří na prevenci a léčbu polycystických vaječníků - PCO.

Věděli jste, že na PCO jsou náchylnější štíhlé ženy (s vysokým zastoupením dóše Vata )?

Dozvíte se základní informace o příznacích polycystických vaječníků. Stačí dodržovat pár zásad ohledně stravy a držet se několika rad co se týče chování během menstruace, a dokážete předcházet PCO, resp. se jich pomaličku zbavit.

Dozvíte se také více o ženských ajurvédských bylinách jako jsou Shatavari, Ashoka a Lodhra.

Máte 10 minut? :-)

 

Dr. Meenakshi Chauhan MD je ajurvédská lékařka s dlouholetou praxí, která působí ve městě Chandigarh v Indii. Má bohaté zkušenosti s ajurvédskou léčbou. Životopis Dr. Chaunan najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem.

 Onemocnění Jater

Video: Onemocnění Jater

Délka videa: 5:29 min

Popis:

Játra jsou sídlem našeho metabolismu. Plní si důležité funkce při trávení jídla a zpracování a distribuci získaných živin. Vše, co přijímáme ve stravě, nápojích, lécích, musí naše játra zpracovat.

Stále více se setkáváme s onemocněními jater jako jsou jaterní cirhóza, ztučňovaná játra, selhání jater či rakovina jater.

Játra se naštěstí dokáže rychle zregenerovat, pokud upravíme stravu správným způsobem a pomůžeme jí správnými bylinami. Co dělá našim játrům dobře, čemu se vyhýbat a jak ji co nejrychleji zregenerovat se dozvíte v tomto videu.

Rozhovor jsme dělali se zkušenou ajurvédskou lékařkou Dr. Meenakshi Chauhan MD.

 

Byliny na onemocnění jater

 • Giloy (Guduchi)
 • Chanca Piedra
 • Amalaki Rasayan
 • Indická Echinacea
 • Neem

Více informací o bylinách vhodných pro onemocnění jater najdete zde.

Dr. Meenakshi Chauhan MD je zkušená ajurvédská lékařka, která působí ve městě Chandigarh v Indii. Má bohaté zkušenosti s ajurvédskou léčbou. Životopis Dr. Chauhan najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem.Krevní tlak vysoký/nízký

Video: Ajurvédska liečba - Vysoký krvný tlak a Nízky krvný tlak

Dĺžka videa: 10:13 min

Popis:

Rozhovor s ajurvédskym odborníkom Dr. Vikramom Chauhanom MD. Pri problémoch s krvným tlakom Vám môžu pomôcť jednoduché zmeny v živote. Vypočujte si rady od ajurvédskeho lekára a upravte svoj krvný tlak. Pri vysokom aj nízkom krvnom tlaku Vám pomôžu ajurvédske byliny aj dychové cvičenia.

Dr. Vikram Chauhan MD je známy ajurvédsky lekár, ktorý pôsobí v meste Chandigarh v Indii. Má bohaté skúsenosti s ajurvédskou liečbou. Životopis Dr. Chauna nájdete tu.

Ak si chcete pozrieť toto video na YouTube v plnej veľkosti, kliknite sem.Krev a ajurvéda

Video: Ajurvéda o krvi - darování krve, očista krve, onemocnění úzce související se stavem krve

Délka videa: 3:57 min

Popis:

Rozhovor s ájurvédským odborníkem Dr. Vikramem Chauhanem MD. Věděli jste, že už samotné darování krve může zlepšit váš zdravotní stav? Pomáhá zejména při dně, zvýšené kyselině močové, kožních onemocněních jako je psoriáza a při všech onemocněních zapříčiněných zvýšenou dóší Pitta. Dozvíte se také o tom, které byliny jsou nejlepší na očistu krve a které byliny celkově zlepšují cirkulaci krve.

Dr. Vikram Chauhan MD je známý ajurvédský lékař, který působí ve městě Chandigarh v Indii. Má bohaté zkušenosti s ájurvédskou léčbou.Životopis Dr. Chauna najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem.Endometrióza

Video: Endometrióza - informace o endometrióze a praktická doporučení ájurvédské medicíny

Délka videa: 4:07 min

Popis:

Rozhovor s ajurvédskou odbornicí Dr. Meenakshi Chauhanem MD, která se s Vámi podělí o základní informace o endometrióze a možnostech ajurvédské léčby na její zlepšení. Jaké stravování byste měli dodržovat, pokud trpíte endometriózou a které byliny Vám mohou pomoci se dozvíte v tomto krátkém rozhovoru.

Dr. Meenakshi Chauhan MD je ajurvédská lékařka s dlouholetou praxí, která působí ve městě Chandigarh v Indii. Má bohaté zkušenosti s ajurvédskou léčbou. Životopis Dr. Chaunan najdete zde.

Chcete-li si prohlédnout toto video na YouTube v plné velikosti, klikněte sem.Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz